بیت دیفندر

موضوع عکس: بیت دیفندر

بیت دیفندر هک شد

گاهی اوقات اخباری در فضای خبری پخش می شوند که خواندن آنها حسی بین تعجب، تمسخر و شوک را در خواننده به وجود می آورند. این خبر هم از همان نوع خبرهاست. کمپانی بیت دیفندر، تولید کننده برنامه های ضد ویروس که در واقع کارش مواظبت از کاربران در برابر حمله هکرهاست خودش هک شده است. چند روز پیش کمپانی کسپرسکی یک بوت (bot) را در سیستم های بیت دیفندر کشف کرد و حالا خود بیت دیفندر با تائید این نکته، در واقع به صورت رسمی اعلام کرد که هک شده است.

پس از آنکه هکری با نام مستعار DetoxRansome ادعا کرد به اطلاعات کاربران بیت دیفندر از جمله رمزهای عبور آنان دسترسی پیدا کرده، سیسات های امنیتی این کمپانی به شدت مورد انتقاد قرار خواهند گرفت. به خصوص با دانستن اینکه  هکر مورد نظر عنوان کرده است اطلاعاتی که او به آنها دسترسی پیدا کرده در فرمتی رمزگذاری نشده قرار داشته اند. در پاسخ به این اتفاق، مسئولان بیت دیفندر عنوان کره اند که احتمالا یک مشکل امنیتی در سرورها و همچنین بخش امکانات ابری شرکت باعث این اتفاق شده است. همچنین آنها در پاسخ به اینکه چه مقدار اطلاعات توسط هکرها به سرقت رفته عنوان کردند "تعداد نام های کاربری و رمزهای عبور مورد سرقت قرار گرفته بسیار محدود بوده و کمتر از یک درصد از کاربران SMB را شامل می شود". بنا به گزارش های منتشر شده، هکر بیت دیقندر از این کمپانی مبلغ 15000 دلار درخواست کرده که در صورت عدم موافقت آنها با این مبلغ، اطلاعات سرقت شده به صورت آنلاین منتشر خواهند شد. گفته می شود در میان این اطلاعات، دامنه های .gov که به احتمال زیاد متعلق به کاربران دولتی هستند نیز وجود دارد.

از طرفی خود هکر (یا هکرها) اعلام کرده اند: "ما توانسته ایم کنترل دو سرور ابری بیت دیفندر و تمام اطلاعات ورودی موجود در آنها را در دست بگیریم. آنها رمز گذاری نشده بودند  و اثبات آن هم بسیار ساده است. آنها برای مشکلات SSL خود از سرویس ابری Amazon Elastic Web استفاده می کردند که بسیار شکننده است". به این ترتیب نمی توان گفت حرف هکرها درباره در دست داشتن اطلاعات دو سرور کامل صحیح است یا بیت دیفندر که اعلام می کند داده های به سرقت رفته بسیار محدود هستند. اما در هر صورت، سوالی که در این بین وجود دارد آن است که چرا یک کمپانی امنیتی مانند بیت دیفندر اطلاعات حساس کاربران خود را برای ذخیره در سرورها رمزنگاری نکرده بوده است؟ باید دید واکنش کاربران بیت دیفندر به این اتفاق چیست و آیا آنها می توانند بار دیگر برای محافظت از اطلاعات حساس خود از محصولات این شرکت استفاده کنند یا خیر.

 

 

 

 

سید امیر احمدی
ارسال شده به وسیله: سید امیر احمدی

او دانشجوی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار است. برنامه نویسی با زبان های مختلفی را تجربه کرده است. او مدیر وبسایت آیتیوم است.دارای دواختراع ثبت شده در زمینه های الکترونیک و مکانیک میباشد. همچنین او برنامه نویس ارشد در دو استارت آپ می باشد.

نظرات کاربران

 1. Avatar
  تاریخ 2015-08-02 21:59:34

  منبع خبر: http://www.sakhtafzarmag.com

  پاسخ

  • Avatar
   تاریخ 2015-08-02 10:55:43

   جالب بود باتشکر از شما.

   پاسخ

 2. Avatar
  تاریخ 2015-08-03 02:29:07

  عالی بود

  پاسخ

ارسال نظر

تصویر رو برو را وارد کنید!